
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Multi-Voltage Supervisor |
| Output Type | Open Drain or Open Collector |
| Max Supply Voltage | 5.8 V |
| Min Supply Voltage | 3.4 V |
| Accuracy | 1.5 % |
| Threshold Voltage | Adjustable/Selectable |
| Reset | Active Low |
| Reset Timeout | Adjustable/Selectable |
| Watchdog Timer | No Watchdog |
| Number of Voltages Monitored | 6 |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
